Záhrada z budúcnosti u vás doma

Publikované 26.09.2017   •   Blog  |  

Ušetrite si mnohé starosti vďaka inteligentným zariadeniam vo vašej záhrade.

Vďaka smart zariadeniam môžete bezdrôtovo ovládať celú svoju domácnosť – a to vrátane exteriéru. Priamo v mobile môžete mať pod palcom polievanie, osvetlenie či ovládanie spotrebičov v záhrade.

Polievanie

Ach, to pravidelné otročenie počas letných mesiacov…Čo keby vám s tým niekto pomohol?

Vďaka Z-Wave regulátoru prietoku vody môžete zavlažovanie spustiť inteligentne cez mobilnú aplikáciu. Priamo z pohovky v obývačke. Rovnako ľahko prívod vody opäť vypnete a môžete ísť do práce či do postele s čistým svedomím.

Svoj inteligentný Hub môžete naučiť automatizované scény, vďaka ktorým bude príkazy zariadeniam rozdávať sám a ťažkú prácu vykonávať automaticky.Zavlažovanie môžete nastaviť na konkrétnu hodinu a ak by pršalo, dažďový senzor Popp to ohlási centrálnej jednotke, ktorá príkaz vypne.

Oznámenie o zrážkach môže byť tiež užitočné v spojení s push notifikáciou alebo SMS o otvorenom okne v izbe.

Osvetlenie

Predstavte si, že svetlá na verande sa zapnú hneď, ako otvoríte zadné dvere domu. Alebo sa žiarovka v altánku rozsvieti, akonáhle vstúpite na chodník. Pre smart domácnosti to nie je iba predstava, ale každodenná realita.

Do automatizovanej scény si totiž dokážu nastaviť pravidlo – ak dverový senzor Fibaro zaznamená otvorenie, pošle informáciu do centrálnej jednotky a tá povie exteriérovej smart zásuvke, aby posvietila na večerné posedenie na terase. Zásuvka je pripravená čeliť exteriérovým podmienkam, a tak sa na ňu môžete spoľahnúť v akejkoľvek situácii.

Iná scéna vám pomôže spojiť inteligentný pohybový senzor bezdrôtový modul pre klasickú žiarovku, ktorá vám tak automaticky posvieti na cestu. Senzor navyše rozozná ľudí od zvierat, takže sa nemusíte obávať náhodného zapnutia.

Ovládanie spotrebičov

Nemusíte sa báť, že vaša garážová brána je zastaraná a do modernej inteligentnej domácnosti budete potrebovať nákladnú rekonštrukciu. Stačí na ovládanie zapojiť relé spínací modul, ktorý dokáže komunikovať s elektrickým ovládaním a zároveň s vašou Z-Wave centrálnou jednotkou.

Zatvorte garážové dvere jediným ťuknutím do displeja smartfónu alebo tabletu. Ušetríte si kopu vrások, keď si v práci zrazu neviete spomenúť, či ste ju určite zatvárali.

Smart záhrada bude bujnieť a bude vám k dispozícii aj bez veľkej námahy, ktorú ste jej doteraz venovali.

Navštívte náš e-shop a nasťahujte si budúcnosť.Použíté produkty v článku

Relé spínací modul Kúpiť v obchode
Modul na žiarovku Kúpiť v obchode
Dažďový senzor Kúpiť v obchode
Exteriérová zásuvka Kúpiť v obchode

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zostaňte v povedomí

Prihláste sa na newsletter o novinkách z našeho blog-u.