Technológia

Technológia Z-Wave vznikla, aby zariadenia spolu hovorili

Väčšina produktov v našom e-shope používa na komunikáciu Z-Wave. Podobne ako Wi-Fi či Bluetooth, je Z-Wave forma bezdrôtového spojenia. Je to názov frekvencie, na ktorej operujú smart zariadenia.

Váš mobil bude samozrejme pripojený k internetu. Cez aplikáciu alebo cez počítač zadáte príkazy Smart Hubu – mozgu celého domu. Ten bezdrôtovo príkazy pošle ku konkrétnym zariadeniam. A práve na toto použije Smart Hub vlny Z-Wave.

Čo je to Z-Wave?
Z-Wave je bezdrôtová technológia, podobne ako Wi-Fi či Bluetooth. Používa sa na prepojenie zariadení v smart domácnosti – senzorov, spínačov, osvetlenia a mnohých ďalších.

Čo všetko môžem pomocou Z-Wave ovládať?
Doslova stovky zariadení. Svetlá, kúrenie, senzory pohybu, svetla či vlhkosti, elektrické zástrčky, zámky na dverách, kamery…

Aký je rozdiel medzi Z-Wave a Wi-Fi?
Rozdiel je v ich frekvencii. Podobne, ako ste kedysi na rádiu ladili krátke či dlhé vlny a na každých ste naladili niečo iné. Na Z-Wave naladíte smart domácnosť, na Wi-Fi naladíte pripojenie k internetu.

Prečo sa na prepojenie smart domácnosti nevyužíva Wi-Fi?
Vaša domáca Wi-Fi je už pravdepodobne aj tak dostatočne vyťažená. Každý počítač, smartfón a tablet sú k nej pripojené. Často dokonca aj TV či práčka. Zaťažiť ju ďalšími prijímačmi by znížilo jej výkon.

Ak chcem mať smart domácnosť, musím si kúpiť nové smart spotrebiče?
Nemusíte. A to je na tom to najkrajšie! Smart domáčnosť si môžete vybudovať aj so svojou aktuálnou elektronikou. Ak chcete mať napríklad smart žalúzie, nemusíte odmontovať svoje existujúce elektrické žalúzie. Jednoducho vymeníte starý vypínač za ten chytrý.

Pokryje signál môj celý dom?
Každé zariadenie v našom e-shope pôsobí nielen ako prijímač signálu ale aj vysielač. Vlny posiela ďalej, čím predlžuje dosah vašej siete.

 

Zobraziť viac FAQ

Fibaro smoke sensor

Zostaňte v povedomí

Prihláste sa na newsletter o novinkách z našeho blog-u.