10 scén, ktoré si môžete vytvoriť vďaka pohybovému senzoru

Publikované 07.06.2017   •   Blog  |  

A uľahčiť si tak život v desiatich najbežnejších situáciách.

V počítačovej aplikácii Fibaro môžete svojim smart zariadeniam vytvoriť tzv. scény, čiže automatizované príkazy. K dispozícii sú magické scény, v ktorých jednoducho nastavíte príkaz AK (sa niečo stane) – TAK (sprav toto) alebo zložitejšie príkazy, ktoré dokážu kombinovať viaceré magické scény, zariadenia a premenné s použitím príkazov A, ALEBO, AK-TAK.

Pre inšpiráciu sme vám pripravili zoznam 10 scén, ktoré môžete prikázať pohybovému senzoru.

Hneď, ako vstanem z postele, odostri žalúzie

Pohyb v izbe po východe Slnka znamená, že už je čas vstávať. Do scény nastavte, aby sa za týchto podmienok automaticky odostreli žalúzie.

Keď ráno vojdem do obývačky, zapni televízor

Aby ste si pozreli pravidelné spravodajstvo či situáciu na cestách, nemusíte hľadať ovládač. V scéne len raz nastavíte, že prvý ranný pohyb znamená zapnúť televízor a ona sa o to vždy postará.

Vždy, keď stojím pred garážou, otvor ju

Spravte si na garážovú bránu vlastnú inteligentnú fotobunku. Je to praktické, rýchle a hlavne bez starostí. Na vypínač môžete pokojne zabudnúť.

Pokiaľ sa Miško počas dňa viac ako 3 hodiny nepohol z izby, otvor mu okno

Celý deň presedel pri počítači? Nemusíte narušiť súkromie vašich detí a zároveň máte istotu, že dýchajú čertsvý vzduch. Automatické vetranie môžete nastaviť na pár minút v pravidelných intervaloch.

Ak medzi 18:00 a 6:00 prechádzam chodbou, zapni mi svetlo

Samozrejme s nízkou intenzitou, aby ste sa nepripravili o sietnicu. Garantujeme vám, že prvých pár dní sa budete cítiť, ako by vám svetlá čitali myšlienky.

Do scény môžete nastaviť aj podmienku, že senzor pohyb nezaznamenal. Napríklad, po dvoch minútach nehybnosti sa môže chodba opäť uspať.

Po zotmení mi vždy posvieť na cestu do altánku

Túto scénu budete milovať od prvého dňa. Prísť po tme domov alebo si po niečo vybehnúť na dvor môže byť strašidelné a nebezpečné zároveň. S pomocou pohybového senzora to bude jedna radosť.

Ak niekto po 22:00 vstúpi do rodičovskej zóny, zapni všetky svetlá na chodbe na červeno

Dom si v aplikácii ľahko rozdelíte na zóny podľa toho, ako ich potrebujete ovládať. Do jednej zóny môže patriť rodičovská spálňa, prístupová chodba či celé poschodie. V noci by mali deti spať a nie sliediť, takže ich môžete odstrašiť výstražným červeným svetlom.

Ak sa v dome aspoň hodinu nikto nepohol, odpoj všetky zásuvky a zamkni dvere

Je dobré vedieť, že dom je počas pracovných hodín zabezpečený. Okrem toho môžete ľahko ušetriť energiu na spotrebičoch, ktoré ticho čakajú na váš návrat. Táto scéna funguje aj v noci, keď všetci spia, takže už nemusíte myslieť na zamykanie. Do domu sa nikto nedostane.

Keď sa niekto v noci pohybuje po dvore, spusti alarm

Skutočná smart domácnosť je pripravená na všetky možnosti. Hub rozozvučí sirénu alebo zapne všetky svetlá, aby odstrašil škodcu. Inteligentný senzor Fibaro navyše vie rozoznať ľudskú postavu od zvierat, takže vás nezobudí pri návšteve susedovej mačky.

Keď ste mimo domu, alarm nemusí stačiť. Nechajte si mailom poslať kamerový záznam nezvaného návštevníka alebo SMS notifikáciu o zakázanom pohybe. S týmto pocitom si dovolenku užijete na sto percent.

V prípade, že som sa v pondelok až piatok do 8:00 nepohol, spusti alarm

Môžete si nastaviť aj pomalé rozsvietenie svetiel, ale záložný budík jednoducho musí byť drastický.

 

Inšpirovali sme vás? Otvárajte počítačové aplikácie a zažite skutočnú inteligenciu vašej smart .Použíté produkty v článku

Fibaro starter kit Kúpiť v obchode
Fibaro pohybovy senzor Fibaro pohybový sensor Kúpiť v obchode
Fibaro senzor otvorenia Kúpiť v obchode
Fibaro ovladac zaluzii Fibaro ovládač žalúzií Kúpiť v obchode

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zostaňte v povedomí

Prihláste sa na newsletter o novinkách z našeho blog-u.