Ako si spraviť z obývačky multimediálne centrum?

Publikované 07.06.2017   •   Blog  |  

Všetky zariadenia ovládajte jedným multiovládačom – vašou rukou.

Koľko máte v obývačke spotrebičov? Televízor, set-top box, domáce kino, Blu-Ray prehrávač a možno ešte viac. Ku každému patrí iný ovládač alebo máte jeden univerzálny a musíte ho stále prelaďovať. Nie je to práve ten typ komfortu, ktorý by ste od modernej techniky očakávali, však?

Našťastie existujú smart pomocníci, ktorí vám situáciu v obývačke uľahčia.

Infračervený žiarič

Multimédiá komunikujú najčastejšiecez infračervené svetlo. Všetky ovládače, ktoré máte doma, ho vysielajú a kedysi to bola naozaj skvelá technológia. Lenže infračervené vlnenie má svoje fyzikálne obmedzenia. Napríklad, z kuchyne si určite nezvýšite hlasitosť televízora v obývačke.

Na to je potrebná komunikácia cez LAN/Wi-Fi, ktoré dokážu vysielať signál aj za roh alebo cez stenu.Na prekladanie z infračervenštiny do jazyka Wi-Fi budete potrebovať malé inteligentné zariadenie – infračervený žiarič.

Žiarič sa najprv napojí na router, akoby to bol notebook či smartfón. Následne doň pomocou kábla pripojíte infračervený vysielač, takže bude vedieť ovládať aj televízor.

Teraz môžete žiarič pridať medzi virtuálne zariadenia v domácnosti vďaka prístupu k rovnakej sieti, na ktorej je váš Smart Hub. Následne mu vytvoríte virtuálne tlačidlá a rozdáte im funkcie – pridaj hlasitosť, prepni program, ďalšia pesnička, vysuň disk.

Pri prepínaní programov z mobilnej aplikácie je moderný komfort zaručený!

Týmto spôsobom môžete do siete pripojiť aj zariadenia s VGA video vstupom alebo akékoľvek elektronické zariadenie napájané cez relé. To znamená, že celú obývačku premeníte na multimedálne centrum, ktoré máte neustále pod palcom.

Ovládanie gestami

Pre digitálnych nadšencov existuje ešte vyššia úroveň ovládania. Každý povel, ktorý ste uložili do home centra pomocou infračerveného žiariča môžete diaľkovo ovládať. Gestami.

Fibaro Swipe je zariadenie, ktoré číta pohyby rúk hore, dole, do strán a do kruhu. Nastavte si napríklad ovládanie hlasitosti hore a dole, prepínanie programov do strán a kruhový pohyb na pretáčanie záznamu.

Zostane vám vyriešiť jediný problém – cítite sa viac ako ninja alebo ako Jedi?

Núdzové tlačidlo

Nakoniec, po každej dobre multimediálnej seanse potrebujete oddych a spotrebičom ho môžete dopriať tiež. Vďaka štýlovému diaľkovému ovládaču v tvare núdzového červeného tlačidla môžete vypnúť všetky zároveň a dvoma kliknutiami ich opäť zapnúť.

Zastavte sa v našom e-shope a nasťahujte si budúcnosť.Použíté produkty v článku

ieast zosilovac a streamer AM160 Audio zosilovač a streamer Kúpiť v obchode
Fibaro swipe controller Fibaro Swipe Kúpiť v obchode
Fibaro the button cerveny Fibaro tlačidlo Kúpiť v obchode

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zostaňte v povedomí

Prihláste sa na newsletter o novinkách z našeho blog-u.