Spravte si zobúdzanie príjemnejšie s týmito tromi tipmi

Publikované 17.02.2017   •   Blog  |  

Doprajte si ten výnimočný pocit, kedy ráno vstanete s radosťou.

 

Nádhernú slobodu, keď ráno nemusíte nadávať na budík, poznáte snáď len z dovolenky. Šteklivé slnečné lúče, šum mora a automaticky pripravená horúca káva. More vám nezaručíme, ale tú slobodu môžete zažívať pokojne po celý rok.

Smart Hub môžete naučiť vaše denné rituály. Vie, koľko je hodín a či je vonku dostatok svetla alebo zatiahnutá obloha. Má na povel všetky spotrebiče a vy máte na povel jeho.

Vďaka týmto schopnostiam sa dokáže naučiť automatizované scény a uľahčiť vám život alebo zabezpečiť domácnosť proti nezvaným hosťom. Zapojte pri vytváraní scén trochu fantázie a objavíte úplne nové dimenzie komfortu.

 

Nechajte sa zobudiť slnkom

Ľudský mozog vplvom tmy prirodzene vylučuje hormón melatonín, ktorý v nás vyvoláva chuť spať. Preto aj keď prídete uťahaní po prebdenej noci domov, dokážete fungovať. Svetlo tvorbu hormónu potláča, takže chuť na spánok sa stráca.

Slnko je teda najprirodzenejším budíčkom, aký svojmu telu môžete dopriať. Prikážte Hubu, aby hneď po úsvite otvoril elektrické žalúzie.V noci vás nebudú rušiť pouličné lampy a rána budete mať krásne slnečné.

 

Nechajte sa zobudiť svetlom

Idilické ráno by vám mohlo prekaziť počasie. Mraky a dážď by vás do postele akurát hlbšie zatlačili.Pre tieto prípady nastavte druhú scénu – „ak je vonku zamračené, žalúzie nechaj tak a postupne pridávaj intenzitu na žiarovkách.“

Zvoľte si na to farbu, aká vám vyhovuje. Jemne žltkastá by mohla takmer vynahradiť slnečné lúče a opäť by ste do nového dňa vchádzali len s príjemnou náladou. Scény v systéme Fibaro dokážete podmieniť aj ďalšími premennými, napríklad vonkajšou teplotou. Počas studených dní vás môže budiť modré svetlo, aby ste hneď vedeli, do čoho vstávate.

 

Nechajte sa zobudiť vôňou kávy

Svetlo, Slnko, melatonín…V poriadku, ale bez poriadnej kávy sa deň jednoducho nemôže začať!Nie je to biologická potreba, ale vaše telo je naučené, že kofeín znamená štart a prípavu na pracovné nasadenie. Rovnako to môžete naučiť svoju inteligentnú domácnosť.

„Ráno spusti kávovať vždy 5 minút pred budíkom.“ Kým odhodíte perinu, v kuchyni už bude rozvoniavať čerstvý horúci nápoj. Ten vás zaručene vytiahne z postele!

Ak ešte nemáte svoju smart domácnosť a chcete sa budiť príjemnejšie, pozrite sa do nášho e-shopu. Ponúkame inteligentné riešenia pre začiatočníkov aj profesionálov.Použíté produkty v článku

Fibaro ovladac zaluzii Fibaro ovládač žalúzií Kúpiť v obchode
Domitech z-wave žiarovka Kúpiť v obchode
Fibaro zásuvka Kúpiť v obchode
Qubino rele Qubino flush 2 relé plus Kúpiť v obchode

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zostaňte v povedomí

Prihláste sa na newsletter o novinkách z našeho blog-u.