Smart Hub: Ako s vami môže domácnosť komunikovať

Publikované 07.06.2017   •   Blog  |  

Cez smartfón, tablet či prehliadač. Spoznajte srdce a mozog inteligentnej domácnosti.

V minulom článku sme vám vysvetlili, že všetky smart zariadenia musia vedieť navzájom komunikovať. Potrebujú na to spoľahlivého a inteligentného prostredníka. Mozog.

Smart Hub je mozog domácnosti

Zariadenia, ktoré dokážu inteligentne pridávať svetlo, zamykať dom alebo vypínať práčku, vedia fungovať samostatne. Aby však dokonalo spolupracovali, nastupuje medzi ne centrálny mozog – Smart Hub. On jediný rozumie ich reči.

Keď bezdrôtový snímač pohybu zistí, že ste vstali z postele, pošle túto informáciu do Hubu, a ten pošle informáciu do žiaroviek, aby začali postupne pridávať svetlo. Iný snímač dostane v tom istom čase príkaz, aby zohrial vodu v kanvici. Tretí vám podľa zvyku spustí rádio.

Týmto spôsobom dokáže Hub ovládať až 232 chytrých zariadení, takže sú všetky navzájom prepojené pre vaše najvyššie pohodlie a bezpečnosť.

Ale stále ho máte pod kontrolou iba vy

Smart Hub tlmočí komunikáciu medzi vami a spotrebičmi. Jeho úloha je povedať vám, čo sa deje doma a vypočuť vaše príkazy. Tie potom posunie k správnym zariadeniam.

Samozrejme, nebol by inteligentný, keby ste mu všetko museli donekonečna opakovať. Môžete mu zadávať pravidlá a podmienky, aby ste zabezpečili hladké fungovanie – voláme ich scény. Hub si zatiaľ nevie domyslieť niečo sám len na základe vášho správania, takže scény musíte zadať ručne. Ale potom si už užívajte krásne pohodlie.

Jedna scéna sa napríklad odohrá každý deň o 19:30, kedy Hub automaticky zastrie žalúzie. Vy si užívajte večer. Alebo by mohol po polnoci vypnúť niektoré spotrebiče a šetriť tak energiu? Alebo ak predpoveď hlási, že cez noc bude mrznúť, môže automaticky zapnúť kúrenie na vyššiu hodnotu.

A nemusíte chodiť ďalej než do vlastného vrecka

Celú komunikáciu s Hubom vyriešite prostredníctvom smartfónu, tabletu či notebooku. Doma sa pripojíte na jeho bezdrôtovú komunikačnú sieť a mimo domu ho ovládate cez internet. V aplikácii vždy uvidíte, čo sa u vás doma deje. Rozdáte príkazy, určíte pravidlá. Všetko máte pod kontrolou.

Niektoré huby obsahujú inteligentného asistenta – Apple Siri, Amazon Alexa, Microsoft Cortana, Google Assistant. Konkrétne naše smart Huby Z-Wave a Fibaro sa dokážu pripojiť na Alexu. Asistenti hovoria ľudskou rečou a rozumejú hlasovým príkazom, takže sa pri spúšťaní televízora naozaj cítite ako v sci-fi filme.

Našťastie, smart domácnosti už vôbec nie sú fikcia. Pozrite si, aké riešenia ponúkame v našom e-shope alebo si prečítajte viac v našich článkoch.Použíté produkty v článku

Fibaro home center 2 Fibaro Home Center 2 Kúpiť v obchode
Fibaro starter kit Kúpiť v obchode

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zostaňte v povedomí

Prihláste sa na newsletter o novinkách z našeho blog-u.